Soudní prodej zástavy

16. 9. 2018

Publikované články

Mgr. Jiří Bárta, LL.M., Mgr. Nikola Ourodová

Poradna: Dobrý den, má dcera si se svým manželem před nedávnem zakoupila na hypotéku rodinný dům, který začali rekonstruovat. Rekonstrukce se ale zkomplikovala a odhadované náklady na její dokončení prý přesáhly tu část úvěru, která byla poskytnuta na rekonstrukci. Banka sdělila, že dceři a jejímu muži již další finanční prostředky neposkytne, proto mě dcera s manželem požádali o poskytnutí půjčky z peněz, které si spořím do penze. Dcera s manželem mi nabídli, že uzavřeme smlouvu a zřídíme zástavní právo k jejich nově postavené garáži pro případ, že by mi z nějakého důvodu nezvládali půjčku splácet. Chtěl bych se tedy zeptat, k čemu přesně slouží to zástavní právo a jak by se postupovalo, kdyby mi dcera a zeť zapůjčené peníze nesplatili.

Podobné novinky

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
25. 8. 2020 | bpv BRAUN PARTNERS

bpv BRAUN PARTNERS asistovala společnosti EcoFinance Group při založení joint venture Čerstvě utrženo Haná a.s. s Arcibiskupstvím olomouckým

Advokátní kancelář bpv BRAUN PARTNERS poskytovala komplexní právní poradenství svému klientovi, holdingu EcoFinance Group, při založení joint venture s Arcibiskupstvím olomouckým. Transakce zajistí strategické spojení a spolupráci mezi těmito dvěma partnery v oblasti pěstování zeleniny a ovoce pod značkou Čerstvě utrženo

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
1. 7. 2020 | bpv BRAUN PARTNERS

bpv BRAUN PARTNERS asistovala společnosti ČEMOS

Společnost bpv BRAUN PARTNERS poskytla komplexní právní poradenství společnosti ČEMOS, a.s. při prodeji akcií společnosti Úněšovský statek a.s. a při převodu rozsáhlých zemědělských pozemků o celkové rozloze stovek hektarů. Jednalo se především o přípravu a vyjednávání rámcové smlouvy o převodu akcií, přípravu všech kupních smluv na jednotlivé pozemky, vyjednávání s bankou prodávajícího a revizi smluv o úschově a dále pak o poradenství týkajícího se korporátního práva a ochrany hospodářské soutěže.

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
16. 10. 2018 | bpv BRAUN PARTNERS

bpv BRAUN PARTNERS při úspěšném prodeji společnosti Mediaservis

Advokátní kancelář bpv BRAUN PARTNERS poskytovala komplexní právní poradenství při prodeji svého dlouholetého klienta, společnosti Mediaservis, největšího alternativního poštovního operátora v ČR a zároveň jediného operátora s vlastní distribuční sítí, kupujícímu, kterým byla První novinová společnost (PNS). Transakce byla schválena Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže již během léta a celý proces divestice byl úspěšně ukončen v říjnu tohoto roku.