bpv BRAUN PARTNERS úspěšně obhájila českého výrobce vrat v patentovém sporu

28. 5. 2020

Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

Datum: 28.5. 2020

bpv BRAUN PARTNERS úspěšně obhájila českého výrobce vrat v patentovém sporu

Tým bpv BRAUN PARTNERS ve složení Marc Müller a Kateřina Trzaska zaznamenal úspěch ve věci patentového sporu před Zemským soudem v Düsseldorfu, před kterým zastupoval českou společnost proti žalobci – německému výrobci Hörmann. Ten namítal, že klient porušuje jeden z patentů společnosti, týkající se mimo jiné potisku a skládání jednotlivých garážových panelů.

Zemský soud uznal argumenty naší kanceláře a potvrdil, že český výrobce využívá při výrobě garážových vrat odlišný postup, než pro který má společnost Hörmann udělený evropský patent.

Kromě bpv BRAUN PARTNERS se sporu zúčastnila i německá kancelář BOEHMERT & BOEHMERT, zastupující protistranu.

O společnosti:

Advokátní kancelář bpv BRAUN PARTNERS je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních advokátních kanceláří v České republice a na Slovensku. Současně je zakládajícím členem aliance bpv LEGAL, úzkého sdružení advokátních kanceláří, které již po mnoho let spolupracuje v oblasti střední a východní Evropy. Její tým tvoří 38 právníků, kteří nabízejí klientům z řad nejvýznamnějších českých, slovenských i mezinárodních korporací rozsáhlé služby v mnoha právních odvětvích. Mezi hlavní činnost advokátní kanceláře bpv BRAUN PARTNERS patří M&A, právo obchodních společností, právo nemovitostí a daňové poradenství. Její specialisté poskytují rovněž služby v oblasti práva duševního vlastnictví, IT, soutěžního či pracovního práva a zastupují své klienty před českými, slovenskými, německými soudy a rozhodčími soudy. Další informace naleznete na našich stránkách www.bpv-bp.com.

Kontakt:
bpv BRAUN PARTNERS s.r.o.
Mgr. Sandra Kvasnicová, Head of Marketing sandra.kvasnicova@bpv-bp.com
tel: +420 224 490 000

Podobné novinky

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
26. 1. 2020

Společnost bpv BRAUN PARTNERS poskytovala právní poradenství společnosti Carrier Transicold

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
17. 4. 2013

Nejnovější vydání publikace Legal 500 potvrzuje silné postavení aliance bpv Legal v regionu střední a východní Evropy

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
21. 3. 2017

bpv BRAUN PARTNERS radila při financování projektu výstavby nového business centra v Bratislavě