Průlomový soudní verdikt

13. 5. 2018

Publikované články

JUDr. Robert Matas

Energetický tým advokátní kanceláře bpv BRAUN PARTNERS získal přelomové rozhodnutí, kdy soud v rámci prvníinstance potvrdil názor advokátní kanceláře, že stát špatně implementoval Směrnici o elektroodpadech. Tento názor je podpořen klíčovým vyjádřením Evropské komise, které bpv BRAUN PARTNERS získala ještě před zahájením sporu.

Marc Müller, partner kanceláře a vedoucí právního týmu energetiky, toto přelomové rozhodnutí komentuje slovy: „Jsme moc rádi, že se nám složitou procesní situaci konečně podařilo po šesti letech zvrátit a první soud nám dal za pravdu. Již v roce 2012 jsme zahájili zastupování našich klientů v těchto věcech s tím, aby stát nahradil to, co provozovatelé nikdy neměli platit. Přestože se objevil i odlišný názor jiného soudce, a pravomocně není skončena žádná kauza, zdá se, že soudy jsou nyní za určitých okolností připraveny vyhovět požadovaným nárokům. S takovým potvrzením naší argumentace jsme samozřejmě připraveni vymoci odpovídající peněžité nároky našich klientů i v ostatních soudních řízeních.“

Podobné novinky

Publikované články
Clanky-min
20. 11. 2018 | Mgr. Markéta Kleinová

Nepřišla mi výplata. Můžu dát výpověď a dostanu odstupné?

I zaměstnanec je v určitých případech oprávněn zrušit pracovní poměr okamžitě. Důvody i postup u okamžitého zrušení pracovního poměru jsou stanoveny zákonem a je třeba je důsledně dodržet. Na dotaz čtenáře odpovídá Mgr. Markéta Nešetřilová, advokátka bpv Braun Partners s.r.o.

Publikované články
Clanky-min

Dotkne se GDPR vaší práce?

V květnu začne platit nové evropské nařízení známé pod zkratkou GDPR. To stanovuje nová a přísnější pravidla ochrany osobních údajů. Co to znamená pro samotné zaměstnance, vysvětluje v rozhovoru advokátka Lucie Kalašová z bvp Braun Partners.

Newsletter
appolinary-kalashnikova-WYGhTLym344-unsplash
5. 8. 2022 | bpv BRAUN PARTNERS

Úsporný tarif a nová oprávnění pro MPO a ERÚ

Prezident republiky podepsal 1.8.2022 nový zákon, který novelizuje energetický zákon a zákon o podporovaných zdrojích. Novela vstoupí v platnost v nejbližších dnech, ale pro praxi budou rozhodující prováděcí předpisy: