Spor s insolvenčním správcem společnosti Viktoriagruppe ukončen ve prospěch českého státu

15. 6. 2021

Tiskové zprávy

bpv BRAUN PARTNERS

Tisková zpráva
Stáhnout pdf

V naší dlouholeté kauze, kdy advokátní kancelář bpv BRAUN PARTNERS v čele s partnerem Marcem Müllerem zastupovala Ministerstvo financí ČR v prvních dvou soudních instancích v mezinárodním sporu s insolvenčním správcem společnosti Viktoriagruppe, došlo po letech konečně k finálnímu rozhodnutí. Civilní senát Spolkového soudního dvora (u kterého bylo Ministerstvo financí ČR zastoupeno advokátní kanceláří Mennemeyer & Rädler) zamítnul v polovině února 2021 stížnost insolvenčního správce proti rozhodnutí mnichovského Vrchního zemského soudu, které stanovovalo, že insolvenční správce musí rozhodnutí české finanční a celní správy respektovat.

Podobné novinky

Publikované články
Clanky-min
29. 4. 2021 | Mgr. Adam Stawaritsch

Přišli jste o práci? Požádejte o podporu a nerušte pojistky!

Patříte mezi ty, kteří v této složité době přišli o práci nebo nad vámi tato hrozba visí? Pak by se vám mohlo hodit pár rad, na co nezapomenout nebo kam se obrátit o pomoc.

Publikované články
Clanky-min
4. 1. 2021 | bpv BRAUN PARTNERS

V době koronaviru klesá schopnost platit alimenty, současné i budoucí!

KDYŽ DOJDE NA SOUD, JE NUTNÉ HO KVALITNĚ INFORMOVAT O SITUACI. RODIČE, JEJICHŽ PŘÍJMY JSOU V OHROŽENÍ, BY MĚLI ZKUSIT ŘEŠIT VÝŽIVNÉ DOHODOU.

Publikované články
Clanky-min
18. 10. 2020 | Arthur Braun, M.A.

Kurzarbeit jako švindl!

DAŇOVÉ KONTROLY SE ZJEDNODUŠÍ, PODLE KRITIKŮ TO ALE NESTAČÍ STÁT BY MĚL PODLE PLATFORMY ROZUMNÉ PRÁVO VÍCE ROZLIŠOVAT, ZDA PODNIKATEL ODVEDL DANĚ V NESPRÁVNÉ VÝŠI ÚMYSLNĚ, NEBO ŠLO O NEDBALOST.