bpv BRAUN PARTNERS: spor sinsolvenčním správcem společnosti Viktoriagruppe ukončen ve prospěch českého státu

15. 3. 2021

Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

Datum: 15.03.2021

bpv BRAUN PARTNERS: spor sinsolvenčním správcem společnosti Viktoriagruppe ukončen ve prospěch českého státu

V naší dlouholeté kauze, kdy advokátní kancelář bpv BRAUN PARTNERS v čele s partnerem Marcem Müllerem zastupovala Ministerstvo financí ČR v prvních dvou soudních instancích v mezinárodním sporu s insolvenčním správcem společnosti Viktoriagruppe, došlo po letech konečně k finálnímu rozhodnutí. Civilní senát Spolkového soudního dvora (u kterého bylo Ministerstvo financí ČR zastoupeno advokátní kanceláří Mennemeyer & Rädler) zamítnul v polovině února 2021 stížnost insolvenčního správce proti rozhodnutí mnichovského Vrchního zemského soudu, které stanovovalo, že insolvenční správce musí rozhodnutí české finanční a celní správy respektovat.

Znovu tak byly potvrzeny závěry z rozsudků prvoinstančního i odvolacího soudu, které daly za pravdu právnímu názoru klienta ohledně jeho práv, týkajících se insolvenčního řízení společnosti Viktoriagruppe, v hodnotě přesahující 5 milionů EUR.

O společnosti bpv BRAUN PARTNERS

Advokátní kancelář bpv BRAUN PARTNERS je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních advokátních kanceláří v České republice a na Slovensku. Současně je zakládajícím členem aliance bpv LEGAL, úzkého sdružení advokátních kanceláří, které již po mnoho let spolupracuje v oblasti střední a východní Evropy. Její tým tvoří 38 právníků, kteří nabízejí klientům z řad nejvýznamnějších českých, slovenských i mezinárodních korporací rozsáhlé služby v mnoha právních odvětvích. Mezi hlavní činnost advokátní kanceláře bpv BRAUN PARTNERS patří M&A, právo obchodních společností, právo nemovitostí a daňové poradenství. Její specialisté poskytují rovněž služby v oblasti práva duševního vlastnictví, IT, soutěžního či pracovního práva a zastupují své klienty před českými, slovenskými, německými soudy a rozhodčími soudy. Další informace naleznete na našich stránkách www.bpv-bp.com.

Kontakt:
bpv BRAUN PARTNERS s.r.o.
Mgr. Sandra Kvasnicová, Head of Marketing sandra.kvasnicova@bpv-bp.com
tel: +420 224 490 000

Podobné novinky

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
19. 6. 2021

Koncern Göde Gruppe koupil německou společnost Myaminos UG za pomoci bpv BRAUN PARTNERS

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
16. 10. 2018

bpv BRAUN PARTNERS zastupovala prodávající při úspěšném prodeji společnosti Mediaservis

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
20. 12. 2018

bpv BRAUN PARTNERS: již třetí úspěch před odvolacím soudem ve věci recyklačních poplatků