bpv BRAUN PARTNERS asistovala společnosti EcoFinance Group při založení joint venture Čerstvě utrženo Haná a.s. s Arcibiskupstvím olomouckým

25. 6. 2020

Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

Datum: 25.8. 2020

bpv BRAUN PARTNERS asistovala společnosti EcoFinance Group při založení joint venture Čerstvě utrženo Haná a.s. s Arcibiskupstvím olomouckým

Advokátní kancelář bpv BRAUN PARTNERS poskytovala komplexní právní poradenství svému klientovi, holdingu EcoFinance Group, při založení joint venture s Arcibiskupstvím olomouckým. Transakce zajistí strategické spojení a spolupráci mezi těmito dvěma partnery v oblasti pěstování zeleniny a ovoce pod značkou Čerstvě utrženo.

Odbytové družstvo Čerstvě utrženo vzniklo v roce 2017 sdružením několika českých farmářů se společnou vizí – pěstovat v České republice kvalitní zeleninu a ovoce, bez zbytečné chemie, šetrně k přírodě i lidem a vytvořit značku, která bude symbolem lokální kvality. Družstvo tvoří několik subjektů, včetně Farmy Kopeček a Agro Haná, jež vlastní a provozuje inovativní rodinný holding ECO Finance Group. V současné době tvoří Čerstvě utrženo rajčatové farmy v Mutěnicích, Velkých Němčicích, Kostelci na Hané a Smržicích, borůvková farma v Hovoranech a borůvková a meruňková farma ve Velkých Bílovicích.

ECO Finance Group nyní zakládá novou společnost Čerstvě utrženo Haná, do níž investičně vstupuje Arcibiskupství olomoucké. Společným cílem je rozšíření produkce, výstavba nových skleníků na Olomoucku tak, aby byly nadále zajištěny dodávky kvalitního lokálního ovoce a zeleniny nejen do regionu, ale do celé České republiky. V obchodech je zákazníci najdou stále pod značkou Čerstvě utrženo.

„Spojením dlouholetých zkušeností a stability Arcibiskupství olomouckého a moderního, inovativního přístupu k pěstování ovoce a zeleniny ve firmách AGRO Haná a.s. a Farmy Kopeček s.r.o. vznikne v příštím roce jeden z nejvýznamnějších pěstitelů na Olomoucku,“ říká Marek Jedlička, předseda představenstva Čerstvě utrženo Haná a.s.

Tým, vedený partnerem Davidem Vosolem, dále sestával z advokáta Ondreje Poništiaka a advokátního koncipienta Filipa Balouška, kteří se podíleli na hladkém průběhu celé transakce, která zahrnovala především založení joint venture a přípravu a vyjednání veškeré související dokumentace.

ECO Finance Group s.r.o. je rychle rostoucí inovativní holding investující do oblastí zemědělství, energetiky a nemovitostí. Vlastní a provozuje 7,5 ha skleníků na Prostějovsku, kde se pěstují různé odrůdy prémiových rajčat s cílem dodávat lokální, čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu do všech dostupných řetězců a přispět tak k potravinové soběstačnosti České republiky.

Arcibiskupství olomoucké v souvislosti s přechodem na samofinancování vstupuje do podnikání, aby mohlo finančně zabezpečit svou hlavní náboženskou činnost a dobročinné činnosti v sociální péči. V návaznosti na vlastní historii investuje především v oblasti lesnictví a zemědělství, ale otevírá se i jejich moderním formám. Klade velký důraz na etický charakter svých investic.

bpv Braun Partners:

Advokátní kancelář bpv BRAUN PARTNERS je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních advokátních kanceláří v České republice a na Slovensku. Současně je zakládajícím členem aliance bpv LEGAL, úzkého sdružení advokátních kanceláří, které již po mnoho let spolupracuje v oblasti střední a východní Evropy. Její tým tvoří 38 právníků, kteří nabízejí klientům z řad nejvýznamnějších českých, slovenských i mezinárodních korporací rozsáhlé služby v mnoha právních odvětvích. Mezi hlavní činnost advokátní kanceláře bpv BRAUN PARTNERS patří M&A, právo obchodních společností, právo nemovitostí a daňové poradenství. Její specialisté poskytují rovněž služby v oblasti práva duševního vlastnictví, IT, soutěžního či pracovního práva a zastupují své klienty před českými, slovenskými, německými soudy a rozhodčími soudy. Další informace naleznete na našich stránkách www.bpv-bp.com.

Kontakt:
bpv BRAUN PARTNERS s.r.o.
Mgr. Sandra Kvasnicová, Head of Marketing sandra.kvasnicova@bpv-bp.com
tel: +420 224 490 000

Podobné novinky

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
12. 4. 2018

bpv BRAUN PARTNERS radí firmám s implementací evropského nařízení GDPR

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
22. 3. 2016

IGOR AUGUSTINIČ se stal společníkem bpv BRAUN PARTNERS

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
12. 7. 2019

bpv BRAUN PARTNERS radila společnosti IMMOFINANZ při akvizici administrativního komplexu Palmovka Open Park