bpv BRAUN PARTNERS poskytovali poradenství společnosti 8Wines.com, přednímu online prodejci prémiových vín v Evropě

18. 5. 2021

Tiskové zprávy

TISKOVÁ ZPRÁVA

Datum: 18. května 2021

bpv BRAUN PARTNERS poskytovali poradenství společnosti 8Wines.com, přednímu online prodejci prémiových vín v Evropě

Advokáti bpv BRAUN PARTNERS asistovali 8Wines Czech Republic, s.r.o., rychle rostoucímu on-line obchodu s prémiovými víny, při kapitálovém vstupu společnosti Purcari Wineries Plc, předního výrobce vína ve střední a východní Evropě. Purcari je prvním externím investorem do kapitálu společnosti a získá v rámci transakce 10% podíl s možností opce na další navýšení účasti. Poradenství zahrnovalo mimo jiné přípravu transakční dokumentace.

Poradci za bpv BRAUN PARTNERS byli Pavel Vincík a Filip Baloušek. Cenu transakce se obě strany rozhodly nezveřejňovat.

Společnost 8Wines Czech Republic, s.r.o. založená v roce 2015 se sídlem v Praze, je nezávislý online prodejce vín na trhu EU i mimo něj, specializující se na prémiová vína. Společnost byla tři roky po sobě oceněna zlatou medailí od Wine-Searcher za svou nabídku vín, zahrnující jedno z nejrozsáhlejších portfolií vín z Nového světa v Evropě. 8Wines Czech Republic, s.r.o. vykázala za poslední 3 roky čistým nárůst tržeb o více než 100 % a má ty nejlepší předpoklady k dalšímu růstu jak v Evropě, tak i k expanzi do Severní Ameriky a Asie.

Purcari Wineries Plc patří mezi největší producenty vína a brandy v regionu střední a východní Evropy. Společnost obhospodařuje přibližně 1 300 hektarů vinic a provozuje čtyři výrobní platformy v Rumunsku a Moldavsku. Purcari je lídrem v segmentu prémiových vín v Rumunsku s přibližně 30% podílem na trhu a největším vývozcem vína z Moldavska, které dodává do více než 30 zemí. Společnost byla založena v roce 1827 a byla v letech 2015 – 2020 na veletrhu Decanter London oceněna jako nejlepší vinařství ve střední a východní Evropě. Současně patří jedny z nejlépe hodnocených vinařství na Vivinu.

O společnosti bpv BRAUN PARTNERS

Advokátní kancelář bpv BRAUN PARTNERS je jednou z nejvýznamnějších mezinárodních advokátních kanceláří v České republice a na Slovensku. Současně je zakládajícím členem aliance bpv LEGAL, úzkého sdružení advokátních kanceláří, které již po mnoho let spolupracuje v oblasti střední a východní Evropy. Její tým tvoří 38 právníků, kteří nabízejí klientům z řad nejvýznamnějších českých, slovenských i mezinárodních korporací rozsáhlé služby v mnoha právních odvětvích. Mezi hlavní činnost advokátní kanceláře bpv BRAUN PARTNERS patří M&A, právo obchodních společností, právo nemovitostí a daňové poradenství. Její specialisté poskytují rovněž služby v oblasti práva duševního vlastnictví, IT, soutěžního či pracovního práva a zastupují své klienty před českými, slovenskými, německými soudy a rozhodčími soudy. Další informace naleznete na našich stránkách www.bpv-bp.com.

Kontakt:
bpv BRAUN PARTNERS s.r.o.
Mgr. Sandra Kvasnicová, Head of Marketing sandra.kvasnicova@bpv-bp.com
tel: +420 224 490 000

Podobné novinky

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
25. 1. 2021

Kateřina Trzaska a Adam Stawaritsch novými advokáty bpv BRAUN PARTNERS

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
18. 4. 2018 | bpv BRAUN PARTNERS

GDPR se není třeba obávat

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
10. 1. 2019

Miroslav Dudek rozšířil řady partnerů advokátní kanceláře bpv BRAUN PARTNERS