photovoltaic-system-2742302_1920

Právní poradenství pro E.ON Energie, a.s. při koupi podílu ve společnosti Sun construct

8. 4. 2024

Tiskové zprávy

bpv BRAUN PARTNERS

Dosud probíhala spolupráce mezi oběma společnosti na partnerské bázi, kdy společnost Sun construct v loňském roce instalovala zhruba polovinu fotovoltaických  elektráren, které skupina E.ON svým zákazníkům dodala. Nyní se společnosti rozhodly rozšířit své partnerství o majetkovou účast, přičemž se ale společnost Sun Construct součástí skupiny E.ON nestává. Společnosti díky spojení očekávají, že budou moci svým zákazníkům poskytovat ještě lepší služby a zaměřit se i na nové segmenty trhu.

Právní poradenství v průběhu celé transakce poskytoval tým pod vedením partnera kanceláře Mgr. Davida Vosola, M.B.A. a advokáta Mgr. Davida Plevky. Oblasti spolupráce specifikuje jeden z partnerů advokátní kanceláře bpv Braun Partners, Mgr. David Vosol, M.B.A.: „V rámci komplexního právního poradenství společnosti E.ON Energie, a.s. jsme klientovi pomáhali od prvotních jednání až po uzavření finální transakční dokumentace, která zahrnovala nastavení fungování joint venture a veškeré související korporátní podklady. Naše kancelář rovněž poskytla poradenství v oblasti hospodářské soutěže.

Česká energetická skupina E.ON má přes 3000 zaměstnanců, v roce 2022 měla v České republice zisk po zdanění 6,26 miliardy korun. Prostřednictvím své distribuční sítě dlouhé 66 tisíc kilometrů zásobuje elektřinou 1,5 milionu zákazníků především z jižních Čech, Vysočiny a jižní Moravy. Její tržní podíl činí asi 21 procent. V distribuci plynu disponuje více než 4000 kilometrů dlouhou sítí, zásobuje 114 tisíc odběrných míst a její podíl na trhu s plynem v ČR je asi 10,5 procenta. Firma E.ON Energie dodává elektřinu a plyn více než 1,4 milionu zákazníků, domácnostem i podnikům.

Podobné novinky

Newsletter
newsletter-min
28. 9. 2021 | bpv BRAUN PARTNERS

Přinášíme vám významné aktuality z energetického práva! Čtěte!

Rok 2022 přinese v oblasti energetické legislativy nemalé změny. Zpozornět by měli dodavatelé energií i výrobci a provozovatelé POZE. bpv připravuje v návaznosti na to webinář konaný dne 5.10.2021, který se bude podrobně vybranými novinkami zabývat.

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
1. 5. 2021 | bpv BRAUN PARTNERS

bpv BRAUN PARTNERS se dostala do užšího výběru čtyř předních firem v oblasti life-science ve střední a východní Evropě

Tiskové zprávy
Tiskovky-min
25. 8. 2020 | bpv BRAUN PARTNERS

bpv BRAUN PARTNERS asistovala společnosti EcoFinance Group při založení joint venture Čerstvě utrženo Haná a.s. s Arcibiskupstvím olomouckým

Advokátní kancelář bpv BRAUN PARTNERS poskytovala komplexní právní poradenství svému klientovi, holdingu EcoFinance Group, při založení joint venture s Arcibiskupstvím olomouckým. Transakce zajistí strategické spojení a spolupráci mezi těmito dvěma partnery v oblasti pěstování zeleniny a ovoce pod značkou Čerstvě utrženo