sign-a-contract

bpv BRAUN PARTNERS radila skupině CREDITAS při akvizici britské skupiny InterGen

bpv BRAUN PARTNERS poskytovala poradenství skupině CREDITAS při akvizici 100 % obchodního podílu v britské energetické skupině InterGen. Prodej byl dokončen v těchto posledních lednových dnech a podléhal obvyklému schválení regulačními orgány.

Strany se dohodly, že objem transakce nebudou zveřejňovat, ale podle parametrů se jedná o jednu z největších českých energetických transakcí posledních let.

Jsem nadšený, že jsme já a můj tým dostali příležitost podílet se na tak unikátním a skutečně grandiózním projektu – skutečnost, která potvrzuje naši vedoucí pozici v oblasti energetického práva,“ uvedl David Vosol, partner bpv BRAUN PARTNERS.

Skupina CREDITAS, která působí v energetice od roku 2013 a jejímž majitelem je Pavel Hubáček, jeden z nejúspěšnějších podnikatelů působících v bankovnictví, se zaměřuje především na majetkové účasti ve společnostech zabývajících se výrobou, distribucí a obchodem s elektřinou, plynem a teplem. Její energetická divize UCED je čtvrtým největším distributorem energií v České republice. Kromě distribuce energií se zaměřuje na výrobu elektřiny a tepla, je také významným poskytovatelem bilančních služeb a snaží se být lídrem decentralizované energetiky v zemi. Do roku 2030 plánuje v České republice provozovat virtuální elektrárnu o výkonu 1 000 MW. Virtuální elektrárna bude agregovat nejen obnovitelné zdroje, ale také plynové elektrárny umožňující spalování vodíku jako zdroje energie budoucnosti.

InterGen je developerem, vlastníkem a provozovatelem zařízení na výrobu elektrické energie s více než 25letou zkušeností na světových energetických trzích. InterGen je jedním z největších nezávislých výrobců elektřiny ve Spojeném království s výkonem přibližně 2 800 megawattů v provozu mezi třemi paroplynovými elektrárnami s plynovými turbínami s kombinovaným cyklem a jednou elektrárnou s plynovou turbínou s otevřeným cyklem. Do portfolia společnosti ve Spojeném království patří také projekt vývoje bateriového systému skladování energie „Gateway Energy Centre“ o výkonu 450 megawattů, který získal v únoru 2022 patnáctiletou smlouvu o trhu s kapacitou a který má být uveden do provozu v roce 2025, spolu s podobnými projekty bateriových systémů skladování energie.

Touto transakcí převezme skupina CREDITAS místní podnikání ve Velké Británii a stane se tak jedním z nejvýznamnějších místních nezávislých výrobců elektřiny.

Právní poradenství poskytoval náš tým pro energetické právo ve složení partnerů Davida Vosola a Marca Müllera, s podporou Davida Plevky, Michala Fógela a Pavla Březiny.

Součástí poradenského týmu skupiny CREDITAS vedených společností Ernst & Young (transakční poradenství a podpora při finanční a daňové prověrce (due diligence) a bpv BRAUN PARTNERS byla i společnost Watson Farley & Williams (veškeré právní otázky podle britského právní řádu), zatímco prodávajícímu poskytovaly poradenství společnosti Herbert Smith Freehills (právní poradci) a Greenhill & Co (finanční poradci).

Podobné novinky

Publikované články
Clanky-min

Nové podmínky vydržení nemovitostí

Publikované články
Clanky-min

Evropa na online vlně

Publikované články
Clanky-min
19. 1. 2020 | Mgr. Adam Stawaritsch

Pronajímám byt neteři, musíme sepsat smlouvu? A budu platit daně?

Pokud vlastníte dům plný nájemníků, je jasné, že příjmy z pronájmů musíte zdanit. Jak to ale bude v případě, že v rodinné vile poskytnete bydlení někomu z příbuzných? Na dotaz čtenáře iDNES.cz odpovídá právník bpv Braun Partners Adam Stawaritsch.