blood-75301_1280

bpv BRAUN PARTNERS poskytla komplexní právní poradenství francouzské společnosti LFB SA při akvizici center pro odběr plazmy

11. 6. 2024

Tiskové zprávy

bpv BRAUN PARTNERS

Naše kancelář bpv BRAUN PARTNERS sehrála vedoucí roli v této mezinárodní transakci a poskytla komplexní právní poradenství a asistenci při přípravě a během realizace transakce (vedené A&O Shearman, Paříž, s protistranou CMS Praha), včetně due diligence.

Právní poradenství, due diligence a podporu při transakci zajišťoval tým pod vedením partnera Arthura Brauna, s podporou advokátek Markéty Kleinové, Eveliny Weagové, Nikoly Faltové a Nikoly Ourodové. Úspěšnou transakci hodnotí partner advokátní kanceláře bpv BRAUN PARTNERS, Arthur Braun, následovně: „Velké poděkování patří celému našemu právnímu týmu, který se podílel na celé transakci. Díky této akvizici bude Europlasma vlastnit a provozovat 24 center pro odběr plazmy ve střední Evropě a 15 center v České republice. To významně zvýší kapacitu odběru plazmy společnosti Europlasma a také přispěje k zajištění dodávek plazmy pro výrobu léků společnosti LFB.“

LFB, francouzská biotechnologická společnost, vyvíjí, vyrábí a uvádí na trh léčivé přípravky získávané z plazmy a rekombinantní proteiny pro léčbu pacientů s vážnými a často vzácnými chorobami. LFB zůstává věrná své strategii zvyšování kapacity odběru plazmy v Evropě, aby mohla poskytovat léky získávané z plazmy a pokrýt rostoucí potřeby pacientů v Evropě. LFB rovněž plánuje nabízet své produkty pacientům v České republice.

Podobné novinky

Publikované články
Clanky-min
9. 11. 2019 |

Verdikt soudu EU ohrožuje i jaderné elektrárny v Česku

Publikované články
Clanky-min
20. 11. 2018 | Mgr. Markéta Kleinová

Nepřišla mi výplata. Můžu dát výpověď a dostanu odstupné?

I zaměstnanec je v určitých případech oprávněn zrušit pracovní poměr okamžitě. Důvody i postup u okamžitého zrušení pracovního poměru jsou stanoveny zákonem a je třeba je důsledně dodržet. Na dotaz čtenáře odpovídá Mgr. Markéta Nešetřilová, advokátka bpv Braun Partners s.r.o.

Publikované články
Clanky-min

Dotkne se GDPR vaší práce?

V květnu začne platit nové evropské nařízení známé pod zkratkou GDPR. To stanovuje nová a přísnější pravidla ochrany osobních údajů. Co to znamená pro samotné zaměstnance, vysvětluje v rozhovoru advokátka Lucie Kalašová z bvp Braun Partners.